Bir Kalem Bin Umut Yolculuğunda 2.Durak Malatya

Haber Kaynağı: MALATYA VİZYON HABER

Haber Linki: http://www.malatyavizyonhaber.com/haber-bir-kalem-bin-umut-yolculugunda-2.-durak-malatya-..-5719.html

Tarih: 1 Ocak 2023

“Bir Kalem Bin Umut” projesi kapsamında İzmir’den yola çıkarak iki değerli öğretmen Sevgili Pınar Nartaş ve Sevgili Ali Haydar Öztoplu adına oluşturulan kütüphanelerin ikinci adımı  Tunceli, Malatya, Erzurum ayağında gerçekleşti.

Yazar, Eğitmen, Profesyonel Koç Bilge Öztoplu ile Grafiker, İşletmeci Nejat Müjdat Nartaş’ın kurduğu “BİR KALEM BİN UMUT” Platformu’nun ilk çalışması Erzincan’ın iki okulunda gerçekleşmişti.

İkinci ayağını Tunceli Pertek Pınarlar Ortaokulunda, Tunceli Mazgirt Bulgurcular Ortaokulunda bitirdikten sonra, Malatya için yola çıkan ekip Yeşilyurt Cumhuriyet İlk ve Ortaokulunda, ardından Arapkir Ahmet Zeynel İlköğretim Okulunda dayanışma gruplarının kitap, kırtasiye desteklerini ulaştırdılar.

Malatya’da Yeşilyurt Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu, Arapgir’de Ahmet Zeynel İlköğretim okuluna kapsamlı bir kütüphane kazandıran   Eğitmen, Bilge Öztoplu ile  İşletmeci Nejat Müjdat Nartaş,  Okul Müdürü, Öğretmen ve öğrencileri tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.  Eğitim adına desteklerini “Bir Kalem Bin Umut”  projesi kapsamında 2023 yılı içerisinde daha da büyüterek Malatya ve Anadolu’nun her bir köşesine taşıyacaklarının sözünü vererek öğrenci ve öğretmenler ile hatıra fotoğrafları çektirerek Malatya’dan ayrıldılar.

Amaçlarının kaybettikleri değerli öğretmen yakınlarının ismini yaşatırken onların izinden giderek faydalı bir çalışmaya imza atmak olduğunu söyleyen iki ekip arkadaşı bu vesile ile hem Anadolu’da çocuklara dokunmak, okumanın önemini artırmak ve mutlu bir gelecek için öğrencilerin ihtiyacı olan kitapları sağlamak olduğu belirttiler.

Bu gezi sırasında Konukseverliğinden dolayı, Tunceli Belediyesi Başkanı fatih Mehmet Çamoğlu’na, Malatya Vizyon Haber yayın kuruluna ve tüm öğretmenlere, rehberlere, öğrencilere, destekçilerine selamlarını ileten “BİR KALEM BİN UMUT” ekibi, çalışmalarının 2023 yılında Erzurum’dan itibaren Güneydoğu Anadolu’da devam edeceğini de dile  getirdiler.

Sırasıyla;

1-TUNCELİ PERTEK-PINARLAR ORTAOKULU
2-TUNCELİ MAZGİRT-BULGURCULAR ORTAOKULU
3-MALATYA YEŞİLYURT-CUMHURİYET İLK ve ORTAOKULU
4-MALATYA ARAPKİR-AHMET ZEYNEL İLKÖĞRETİM OKULU
5-ERZURUM PASİNLER-ANADOLU LİSESİ

Malatya Vizyon Haber Basın kurulu olarak; Eğitim adına Malatyamıza ve  Anadolu’ya taşıdıkları Umut projelerinin kurucuları ve ortaklarından Yazar, Eğitmen-Profesyonel Koç Bilge Öztoplu’ya ve  Grafiker-İşletmeci Nejat Müjdat Nartaş’a sevgi, saygı, selam ile teşekkürlerimizi sunarız.

Özel Haber : Nazime DUMAN ASLAN / Malatya Vizyon Haber

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.