Sosyal Projeler

Bilge Öztoplu

Bilge Öztoplu

Yazar, M.E.B. Onaylı Eğitmen
Profesyonel Erickson Koçu
İlişkiler Koçu, Takım Koçu, Yazar Koçluğu
NLP Uygulayıcısı
Transaksiyonel Analiz Uygulayıcısı
Duygusal Zeka Uygulayıcısı
Eğitim Tasarımı Sanatçılığı
Robin Sharma LWT Fasilitatörü
Resim-Baskı Sanatı Uygulayıcısı

Anadolu’da Öğretmen Pınar Nartaş &Ali Haydar Öztoplu kütüphaneleri

Anadolu’da Öğretmen Pınar Nartaş & Ali Haydar Öztoplu kütüphaneleri kapsamında; Tunceli Hozat’lı Aşık Nesimi Çimen’nin torunu Saki Çimen’in dediği gibi: “Sür bulutları dudağına Tak güneşi parmağına Bir tek gülüşün yeter Cihan cennet olur bana” Güzel güneşi parmağımıza takıp söz verdiklerimizi bulutlara sürdük, çocukların gülüşü ile dünyada cenneti yaşadık. Uzun lafın kısası bizim için bu masalın yol hikayesine bir de teşekkür sayfası açmak istedik.

Tunceli’ye ilk gidişimiz…

Kadın-Erkek ayrımı olmayan, geyiklerin özgür, herkesin sokak havyanlarına saygı duyduğu, doğasına insan ruhu işlemiş, her bir bireyden kültür, bilinç aktığı, içi kütüphane raflarıyla dolu, vatandaşın rahat girdiği bir belediye…

Şehir pırıl pırıl. Duraklarda kütüphane rafları ve kitaplar. Eğitimde en iyi ilk il başarısı. Anlatmakla bitmez yaşanası bu topraklarda beş yıldız ayarında eşsiz göl manzaralı öğretmenevine, doğasına, kadın kooperatiflerinin satış kafelerindeki yöresel yemeklere hayran kaldık.

Belediyenin muhteşem ekibine ve Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’na konukseverliğinden dolayı hürmet ve teşekkürlerimizle…

Bu sürecinin kahramanı bizi gezdiren Barış’a ve bize gönderdiği yol videolarına teşekkür yetmez.

Köklerimde yeniden güneşi yakaladım. İçim ısındı.

1-TUNCELİ PERTEK-PINARLAR ORTAOKULU

Pınarlar Okuluna giderken Sevgili Zülfü hocamızın tur rehberliğinde hem tarih dinledik, kültür kokladık. Hastası olmasına rağmen Pertek’ten bizi uzaklara götürüp getirmesine “sofrada benimde tuzum olsun” diyerek yanımızda olmasına, PINARLAR ORTA OKULU tüm Öğretmenlerine, Müdür Cafer beye çok özel teşekkürlerimizle…

2-TUNCELİ MAZGİRT-BULGURCULAR ORTAOKULU

Otuz üç kilometreden sonra bomboş düz bir ovada biri lojman diğeri okul ve içinde çoğu bayan öğretmenlerin pırıl pırıl gözleriyle sarıldık. Okul Müdürü Sevgili Sinem Çimen’e ve tüm öğretmenlere binlerce teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

3-MALATYA YEŞİLYURT-CUMHURİYET ORTAOKULU

Sevgili Hocam Doğan Delibaş’ın ve Muhtar Mehmet Çelik abi’ninrehberliğinde Yeşilyurt Cumhuriyet İlkokul’una vardık.

Okul Müdürü Erhan Celiloğlu kuşu, böceği, tavukları, ve öğrencileri eğitmesinin dışında mizah anlayışı ile soba başında bizi gülmekten kırdı geçirdi. Ömrü çok olsun…

Kendisine ve Ortaokul müdürü Özgür İbooğlu’na ve tüm öğretmenlere teşekkürlerimizle.

Kütüphane rafları için destek sözümüzü okula bıraktık. Seneye başaracağız inşallah.

4-MALATYA ARAPGİR-AHMET ZEYNEL İLKÖĞRETİM OKULU

Sevgili Gülderen Şahin’nin şahsıma ulaşarak kendisinin emeklerinin yanısıra Arapgir Öğrencilerine destek isteğine binlerce teşekkür ederek yine onun rehberliğinde, Arapgir bölgesine vardığımızda tarihin içine düştüğümüzde memleketimden insan manzaraları vardı.… Tarihi Millet Hanının taşlarına sinen otantik kokuyu içimize çektik.Herkesin içten dostluğu, samimiyeti demlenmiş çaylarımızın tadını şekerledi.

Okul müdürümüz Sayın Cemil Savran ve okul öğretmenlerinin konukseverliğine aşık olduk. Çayın yanındaki tatlının tadını hiç unutmayacağız. Okulun tek istediği kaynak kitapları konusunda destek sözümüzü yineledik.

5-ERZURUM PASİNLER-ANADOLU LİSESİ

Kargomuzu gönderdiğimiz halde Uçak bileti bulamadığımız için Erzurum Pasinler Anadolu Lisesini ziyaret etmeyi seneye bıraktık.

Sevgili İsmail Kayserili ve Sevgili Şule Kayserili’ye tüm yardımları için minnetimizi sunuyoruz.

VE,

Gazetelerinde bizi haber yaparak onurlandıran ve ağırlayan Malatya Vizyon Haber Sahibi, Efsane Malatyaspor Başkanı Sayın Bülent Kapkıner’e,

Yine Gazeteci-Yazar, Malatya Vizyon Haber Kültür- Sanat- Edebiyat Danışmanı Sevgili Nazime Duman hanıma özel teşekkürlerimizi sunarak;

VE nihayet bizi bu yolda desteklerini esirgemeyen tüm DAYANIŞMA dostlarımıza ve yol arkadaşım Nejat Müjdat Nartaş ile yeniden teşekkür ediyoruz.

Erzincan 2.Kütüphane - Erzincan Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu

Öğretmen Pınar Nartaş ve Ali Haydar Öztoplu kütüphanelerinin birincisini, Erzincan ilimizin Üzümlü ilçesi Altınbaşak Köyü  Şehit Murat Bayram İlk ve Orta Okulu’nda hayata geçirdik

Gönüllülerimiz den gelen 1500 adet kitap, kırtasiye malzemeleri ve bilgisayarımızı çocukların aydınlık güzel yarınlarına umut olması için Pınar Nartaş ve Ali Haydar Öztoplu kütüphanelerini Erzincan ilimizin 2.ayağı Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulunda da hayata geçirdik.
Bilge Öztoplu ve Bir Kalem Bin Umut Dayanışmasını yarınlara taşımak için hedef ve projelerimizle genişlemeye devam ediyoruz….
Projemize destek olan tüm gönüllü ve sponsorlarımıza sonsuz teşekkürler.

Erzincan 1.Kütüphane - Üzümlü Altınbaşak Şehit Murat Bayram İlk ve Ortaokulu

Öğretmen Pınar Nartaş ve Ali Haydar Öztoplu kütüphanelerinin birincisini, Erzincan ilimizin Üzümlü ilçesi Altınbaşak Köyü  Şehit Murat Bayram İlk ve Orta Okulu’nda hayata geçirdik

Öğretmen Pınar Nartaş ve Ali Haydar Öztoplu kütüphanelerini Erzincan ilimizin Üzümlü ilçesi Altınbaşak Köyü  Şehit Murat Bayram İlk ve Orta Okulu’nda hayata geçirdik. Üzümlü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Şinasi Varol bey’e, Okul Müdürü Yasin Çınar bey’e ve tüm öğretmen ve öğrencilerimize göstermiş oldukları konukseverlik için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bilge Öztoplu ve Bir Kalem Bin Umut Dayanışmasını yarınlara taşımak için hedef ve projelerimizle genişlemeye devam ediyoruz…

Projemize destek olan tüm gönüllü ve sponsorlarımıza sonsuz teşekkürler.

Kitap Kampanyası

YUNUS EMRE Ortaokulu’ndan Barış Öğretmen, Iğdır ili Aralık ilçesi aynı zamanda da ülkemizin en doğu uç noktasından seslenmişti.

Kitaplar ulaştıkça çocukların yanaklarında çiçekler açıyor. İşte sesli görüntüleri…
Taaa uzaklarda bir köy demiştim.
YUNUS EMRE Orta Okulu’ndan Barış Öğretmen, Iğdır ili Aralık ilçesi aynı zamanda da ülkemizin en doğu uç noktasından seslenmişti.
Ermenistan sınırında  bu köyümüzün çocukları kitap okumak istiyoruz demişlerdi…
Seslerini duyan,
Sayın Nuray Tunç,
Sayın Remziye Türk,
İzmir Yazım ve Kitap kulübü üyeleri ve Başkanı Filiz Ekinci’nin çabalarıyla kitaplar ulaşmış ve yolda olanlar da varmak üzeredir.
Emeği geçenlere çooook teşekkür ediyorum. Hürmetimle
Çabaladık, daha da çabalıyoruz.
İşte mutlulukları…
……
Adres: Yukarı topraklı yunus emre ortaokulu
Aralık/ IĞDIR

Peki Ya Benim Geleceğim?

Peki Ya Benim Geleceğim projesi kapsamında, 7 webinarda yaklaşık 250 katılımcıya sunum yapılarak, 21 öğrenciyle birebir koçluk seansları gerçekleştirildi.

Sevgili Meslektaşım,

Peki Ya Ben Koçluk Ekibi olarak bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istedik ve yolumuz Yeter ki İyilik Olsun Derneği ile kesişti. Bu sayede KARBEM’in ihtiyacından ve destek arayışından haberdar olduk. EMCC Ege Bölge Temsilciliğinin de katkılarıyla ilk sosyal sorumluluk projemiz “Peki Ya Benim Geleceğim” projesine Nisan 2021’de çok hızlı ve bir o kadar da planlı bir şekilde başladık.

Nisan – Mayıs ve Haziran 2021’de ekip olarak, toplam 7 webinarda yaklaşık 250 katılımcıya sunum yaptık, 21 öğrenciyle birebir koçluk seansları gerçekleştirdik.

21 Haziran 2021’de pandemi nedeniyle kısıtlı imkanlarla “Katılım Belgeleri” öğrencilerimize ulaştırmaları için KARBEM yetkililerine, “Teşekkür Belgeleri” Yeter ki İyilik Olsun Derneği yetkililerine teslim edildi. Bu sırada KARBEM ve Karabağlar Belediyesi Peki Ya Ben Koçluk Ekibi adına 3 adet fidan bağışı sertifikasını teslim ettiler. Yeter ki İyilik Olsun Derneği de projede emeği geçen koçluk ekibine derneklerinin ürünü olan “Kantoron Yağı” hediye etti. Şimdilik sadece fotoğraflarını gönderebiliyorum. Umuyorum ki en kısa sürede ekip olarak bir araya gelebiliriz ve ben de şu an sadece fotoğraflarını paylaşabildiğim, manevi değeri böylesine yüksek emanetleri sana teslim edebilirim.

24 Haziran 2021 Perşembe Akşamı Saat 20.30’da proje ekibi olarak kapanış toplantısı yapmak istiyoruz, dernek ve kurum yetkilileri sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyor. Toplantı davetini de ekte paylaşıyorum.

Hayatlarında ilk kez kişisel gelişim ve farkındalık çalışmaları deneyimlemiş olan öğrencilerimiz bugün büyük bir heyecanla belgelerini almaya başladılar. Kurum yetkilileri belgelerini alan öğrencilerin fotoğraflarını gönderiyor, nasıl da mutlular.

Bu mutlulukta koçluk sanatın, emeğin, desteğin, güzel ve iyi kalbinle katkıların çok büyük.

Varlığın, işbirliğin ve desteğin için çok teşekkür ederim.

Birlikte nice güzel ve iyilik dolu projelere yeniden adım atmak dileğiyle,

En derin sevgilerimle,

Ayşe Nihan Tansuğ, MBA, PCC

Peki Ya Ben │ Türkiye’nin Online Koçluk ve Kişisel Gelişim Platformu

Kurucu

Hayatı Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen

Hayatı Kaçırma Sen

Bir Yolu Var İstersen…

12 Mayıs Cumartesi günü Florya’da buluşalım.

Metin Uca, Ayşen Gruda, Huysuz Virjin, Türkan Varol gibi bir çok ünlü isimlerin ve değerli sanatçılarımızın katılacağı, proje temsilciligini Nergiz Kumbasar’ in yaptığı “Hayati Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen” sosyal farkındalık projesi kapsamında birlikte yazdığımız kitabımız hazır…

Geliri, Turkiye Kas Hastalıkları Dernegi, KASDER’e bağışlanacak kitabımızın tanıtım ve imza günü 12 Mayıs 2018 de Florya’da yapilacak.

Koordinatorü Sayın Dilan Baransel olan bu güzel projeye destek olmak isteyen güzel gönüllü dostlarımızı, sevgili İstanbul halkını ve, hepinizi bekliyoruz.

Sevgiyle…

Ege Orman Vakfı için Fidan Dikimi

Yaşam Haklarını Destekleme Derneği

Yaşam Haklarını Destekleme Derneği İzmir

Kitap geliri katkısı

DEÜ Hemşirelik Fakültesi

“İlişkiler Okulu” Sosyal Keşif Projesi

“İlişkiler Okulu” Sosyal Keşif Projesi ile 14 köy çocuğunu geleceğin yazarları olmaya motive etmek

Proje sonucu çocuklarla birlikte yazılan  “MUTLULUK BİLGELİĞİ” kitabı ortaya çıktı.

ÇYDD- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

ÇYDD- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Gençlerle el ele projesine Koçluk desteği

Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği (MOBAD)

Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği (MOBAD)

Kitap Geliri katkısı

Hemen İletişime Geçin

Şimdi, harekete geçme zamanı.

    Duyuru,Etkinlik,Yeni Yazı vb. uygulamalardan haberdar olmak üzere E-posta adresime Bilge Öztoplu'dan mail gönderilmesini istiyorum.