Mutluluk Bilgeliği

FACEBOOK

Mutluluk Bilgeliği Facebook Sayfası

https://www.facebook.com/mutlulukbilgeligi/

“Mutlululuk Bilgeliği” ise mutsuz olduğumuz durumlardan nasıl aniden çıkacağımızı anlatan bir öğretinin yaşamıma sentezidir.

Akaşa yayınlarından “YÜKSEK BİLİNÇ KILAVUZUNU” isimli bu kitabın öğretilerini 2 yıl boyunca deneyimledim. Faydalarından etkilendim. Çok sürprizler yaşadım. Bu kitapta bu mucizelerden birini anlattım.

Derinleştiğim sürecimde ansızın bu köyün çocuklarıyla tanıştım ve onların yazma kapasitelerini dikkate alarak bir kurgu yaptım. İstediğim konularda soru sorarak kompozisyon yazmalarını istedim. Küçükler büyüklere yol gösterici oldular.

Birlikte yol aldık. Ve kurgumun kahramanları oldular. İlişkiler Okulu kitabımın sosyal keşif projesi olarak gördüm çocuklarla coşarken. Yazmayı seven çocukları gelecekte daha çok okumaları ve yazmaları için teşvik etmek istedim. Kurgu içinde yer alan çocuklarlar ile inanılmaz süreçler yaşadık. Çok keyif aldım. Ve çok hevesli ortaokul öğrencisi 14 Köy çocuklarına adadım kitabımı. Kitabın sonunda da biyografileri ile yer aldılar. Okul yöneticileri ve öğretmenlerinin desteğiyle harika bir takım çalışması çıkardık.

Ve imza günümüzü onların okulunda birlikte yaparken, yazar olarak onlara kütüphane açmanın mutluluğunu da yaşadım…

“nice çağlar sonra bir yerde: bir ormanda yol ikiye ayrıldı, ve ben–ben gittim daha az geçilmişinden, ve bütün farkı yaratan bu oldu işte” diyor Robert Frost.

Ben de çağlara bırakmadan şimdi ve bu an’da mutluluk tercihlerinizi deneyimlemenizden yanayım. Çünkü sonuca bağlı olmayan tercihlerimiz bizi mucizelerle ödüllendiriyor. Yazım sürecime sızan geleceğin yazar 14 köy çocuğu da benim mucizelerimden sadece biriydi. Ve biz bu “Yaşayan Mutluluk Bilgeliğini” yazarak sizinle de paylaşmak istedik.

Hadi bulun bizi!

(Bilge Öztoplu)

Kendimi arayış dönemimde bir mucize gibi önüme düşüverdi bu kitap. Kendimize doğru soruları sorarak; koşulsuz sevgiyle en değerli hazinemiz olan Öz’ümüzün kapısının anahtarını sunuyor bize, içten samimi ve etkileyici anlatımıyla Bilge Öztoplu. Birçok kişisel gelişim kitapları okudum. Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki en kısa sürede hayatıma fayda ve değer katan bu kitap oldu. Yüreğime dokunup bilinçli farkındalığı kazandırdı bana. Kendini arayanlara mutlaka okumalarını tavsiye ediyorum..
— Saadet Aydınlıoğlu, Yazar

Bu kitap, köy çocuklarının masum ve kocaman gönülleri ile döşenmiş, mutluluğa giden “On İki Yol”un taşları niteliğinde. Yazarın, akıcı anlatımı, mutluluğu tercih programlarıyla deneyimlemiş olması, okuyucuyu iç özgürlüğe eriştirmekle kalmıyor, herkesin hayatında mucizeler yaratacak sırları da paylaşıyor. Kendi mutsuzluklarını kendi yaratan günümüz insanlarına çok değerli bir armağan, sorgulatan ve aydınlığa ulaştıran bir bilgi hazinesi. Yazar, bizi tekrar sarsacak, kendi zihnimizde yarattığımız engellerimizi sorgulatacak, kalıcı mutluluk ve özgürlük için içselleştirdiği bilgi birikimini bizler için açacak..
— Mine Büyükçoban Oral, Gıda Mühendisi

Bilmek-Yapmak-Olmak” üçlemesinden yola çıkarsak, Mutluluk Bilgeliği’nde bilgi var, yapabilirlik ve “olma” ipuçları var… Renkli, sürprizli ve sevgi dolu anlatımıyla uyanmak, isyan etmeden kabul vermek ve ruhunu beslemek isteyenlere candan bir tavsiye..
— Selda Menkü, Profesyonel Koç

Yayınevi : Ulak Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 224
Baskı Yılı : 2016
Dili : Türkçe
ISBN : 9786059588102

Kitap Kapak ve iç tasarımı: Grafiker-Tasarımcı, İnci eksen
Editör: Şair, Ömer Turan
Ön Kapak Fotoğrafı: SantiPhotoSS, Fotoğrafçı, Çizer / Vektör Sanatçısı, Videograf Sanatçısı, Tayland
Arka Kapak Fotoğrafı: Fotoğrafçı, Nilgün Altıntaş

Yayınevi : DOĞU KİTAPEVİ
SATIN AL


DOĞUŞ HİKAYESİ

YAZARINDAN DİNLE