Habertürk-14 Minik, Mutluluk Bilgeliği İsimli Kitap Yazdı

Haber Kaynağı: Habertürk

Tarih: 05 Aralık 2016

 

İzmir’in Dikili ilçesinde okuyan 14 ortaokul öğrencisi, yazar Bilge Öztoplu’nun desteğiyle 130 sayfadan oluşan ‘Mutluluk Bilgeliği’ adlı kitap yazdı.

Dikili ilçesinde, Mehmet Ertuğrul Denizolgun Ortaokulundaki proje yazar Bilge Öztoplu’nun ‘İlişkiler Okulu Sosyal Keşif’ projesi ile birleştirildi. Bu kapsamda okulda okuyan 14 öğrenci de, yazar Bilge Öztoplu’nun önderliğinde ‘Mutluluk Bilgeliği’ adlı kitabı yazdı. 130 sayfa kitap yazarak heyecan yaşayan miniklerde, kitabın çıkmasıyla beraber imza günü düzenledi. Yoğun ilgi gören imza gününde, veliler de öğrencileri yalnız bırakmadı.

Okul öğretmenlerinden “Bademli’den Yazı Dünyasına Güneş Doğuyor” isimli proje sorumlusu Mücerret Gül, çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bu proje çok emek verdiğim ver Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir projedir. 2012 yılında başlattığımız bu proje 3 yıldan uzun bir zamanda değerlendirildi. Okul öğrencilerimizin yazdığı yazılar derlendi. Değerli hocamız Bilge Öztoplu’nun ‘İlişkiler Okulu Sosyal Keşif Projesi’ ile birleşti. Ortaya böyle bir eser çıktı” dedi.

Etkinlikte yazar Bilge Öztoplu’nun babası adına yaptırdığı sınıf kütüphanesinin açılışı da yapıldı.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.