Bilge Öztoplu Tea Point Cafe’de söyleşide, YAKAMOZYAKUT

Haber Kaynağı: YAKAMOZYAKUT

Tarih: 26 Mart 2017

Bir yılı aşkındır sitemizde kendisine özel köşesinde okurları ile buluşan Yazar, Eğitmen,Profesyonel Bireysel ve İlişkiler Koçu,Nlp Practitioner, Robin Sharma LWT Fasilitatörü buluşan Bilge ÖZTOPLU bu gün saat 15.00 de  Alsancak Dominik Caddesi, Şevket Özçelik Sk.taki “ Tea Point Cafe’de İzmirli sevenleri – okurları ile buluştu.

Tea Point Cafe’nin güzelliği ile bütünleşen dostluk çemberindeki renkler, ışıyan bakışlarda yarınlara davetiye çıkartıyordu. (Tea N point Cafe için özel haber hazırlayacağım )

Alsancak her zaman olduğu gibi hareketli günlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Alsancak Şevket Özçelik Sk.ta 7 Bölgeden gelen işletmeler  “YÖRESEL ÜRÜNLER FESTİVALİ adı altında buluşarak ürünlerini sergiliyorlar ve bizler Bilge ÖZTOPLU’NUN güzel anlatımı ile kitaplarının  sayfalarında gezinirken; satır aralarındaki sözcük dilimleriniiiiii özümsemek için pür dikkat yüreklerimiz.

Söyleşinin finalinde Köşe yazarımız – Eğitimen Nuray EKİNCİ’nin buğulu sesi ile söylediği şarkıya eşlik eden arkadaşlar Alsancak gezginlerince alkışlanması beni de mutlu kıldı doğrusu.
Derneğimizin üyesi Nedim UYANIK da şaşkınlığını gizlemeyenlerdendi.

Tea N point Cafe’de dostluk güzel
Tea N point Cafe’de yudumlanan demli çay güzelTea Point Cafe’de buluşan dostlar – okurlar Bilge ÖZTOPLU’nun söyleşi ve imza gününün renklerinde gezinimleri öylesine güzeldi ki fotoğraf karelerine yansımalar her şeyi ele veriyor gibi gibi…


Mutluluk Bilgeliği ve İlişkiler Okulu adlı kitapların yazarı Bilge ÖZTOPLU güne dair yaptığı açıklamada:
“Harika bir günde, keyifli-enerjisi ve katılımı çok güzel bir söyleşi imza oldu dostlar.
Gelenlere, kitapseverlere, tanımadan facebookta takip ederek gelen canlara, gelemeyeceğini bildirme zarafetini gösteren herkese sonsuz teşekkür ve minnetimle
Özel teşekkür:
Değerli Eğitmen Nuray Ekinci hocama
Gazeteci Yakamoz Yakut beye
Efsanemizin annesi canım Sevtap Gökçe hanıma,
Polisiye roman yazarı Murat Şaşzade’ye
Kitabımın İngilizce çevirisini yapan Hale Deneçli’ye çok çok teşekkürlerimle” dedi

Yazar Hakkında:

Bilge Öztoplu, yükseköğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda tamamladı. 18 Yıl Antalya, İzmir, 3 yıl Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi’de olmak üzere 21 yıllık otelcilik kariyerini uluslararası zincir otellerinin Satış & Pazarlama departmanlarında Revenue Manager-Market Analist olarak tamamladı.

Genç yaşta emekli olduktan sonra,  Transandantal Meditasyon ile hayat boyu sürecek uzun ve derin bir dinlenme sürecine girdi. Bu süreçte “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” eğitimlerini veren Denge Merkezi’nde Profesyonel Erickson Koçluğu, NLP Practitioner ve İlişkiler koçluğu eğitimlerini tamamladı.

Öğrenmenin sonsuz faydasının bilinciyle kendisine değer katan bilgilere, eğitimlere katılarak yoluna devam ederken ülkemizde  “Ferrarisini Satan Bilge” kitabı ile tanıdığımız, liderlik konusunda dünyanın önde gelen 10 liderlik uzmanlarından birisi olan Robin Sharma’nın LWT “Unvansız Liderler” programının Türkiye Fasilitatörlerinden biri oldu.

İnsana, yaşama, evrene, doğaya, tüm varlıklara, her tür bilgiye olan susuzluğunun önüne henüz geçilemedi.

Onun yaşamının tek felsefesi Şimdi ve Bu an’dır. O’na göre beş duyu organımıza ilave olarak sezgilerimizi ve vicdanımızı da eklemeliyiz. Yedi veren güller gibi kendimize dolanmış tanış sarmaşıklarımızın dallarından ne güzel kokular gelirde biz duymayız, görmeyiz, hissetmeyiz, tatmayız, koklamayız,  almayız, sormayız.

Denge sadece ruh-beden-zihin de değildir. Bilge Öztoplu’ya göre denge tüm insanlık ve evren ile uyumlanabilmektedir. O da iç dengededir. Uyumsa bildiğiniz ve bizden hiç ayrı olmayan yerde, sadece yürekte ve niyettedir!  Orası sözün bittiği, suskunluğun başladığı, kendimizle dansı kabul ederek müthiş uyuma izin verdiğimiz alan olan an’dır.

Kendisi de birçoğumuz gibi bu dünyadan geçerken aynalara baka baka hamuşluktan nasibini beklemektedir…

Söyleşi sonunda Eğitimen Nuray EKİNCİ’nin buğulu sesi ile söylediği şarkının video görüntüleri için tıklayınız!

Yazar, Eğitmen,Profesyonel Bireysel ve İlişkiler Koçu,Nlp Practitioner, Robin Sharma LWT Fasilitatörü  Bilge ÖZTOPLU  özel sayfası için tıklayınız!

Yakamoz YAKUT

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.