Ege’nin Sesi-Bademli’de Mutluluk Bilgeliği

Haber Kaynağı: Ege’nin Sesi

Tarih: 05 Aralık 2016

İzmir’in Dikili İlçesi Bademli Mahallesi’nde, Mehmet Ertuğrul Denizolgun Ortaokulu özel bir etkinliğe imza attı. Okulun 14 öğrencisinin yazar Bilge Öztoplu ile birlikte yazdığı 130 sayfadan oluşan ‘Mutluluk Bilgeliği’ adlı kitabın imza günü yapıldı.

Mehmet Ertuğrul Denizolgun Ortaokulundan öğretmen Mücerret Gül’ün “Bademli’den Yazı Dünyasına Güneş Doğuyor” adlı projesi, yazar Bilge Öztoplu’nun “İlişkiler Okulu Sosyal Keşif Projesi” ile birleştirildi. Ortaya yazar Bilge Öztoplu’nun 12-15 yaş aralığı okul öğrencisi 14 çocuk ile birlikte yazdığı ‘Mutluluk Bilgeliği’ adlı kitap çıktı. Ulak Yayıncılık tarafından çıkarılan kitabın imza günü velilerin yoğun ilgisine neden oldu. Etkinlikte yazar Bilge Öztoplu’nun babası adına yaptırdığı sınıf kütüphanesinin açılışı da yapıldı.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ GERÇEKLEŞEN BİR PROJE

Okul öğretmenlerinden “Bademli’den Yazı Dünyasına Güneş Doğuyor” proje sorumlusu Mücerret Gül etkinlik ile ilgili olarak; “Bugün çok mutluyum. Bu proje çok emek verdiğim ver Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir projedir. 2012 yılında başlattığımız bu proje 3 yıldan uzun bir zamanda değerlendirildi. Okul öğrencilerimizin yazdığı yazılar derlendi. Değerli hocamız Bilge Öztoplu’nun ‘İlişkiler Okulu Sosyal Keşif Projesi’ ile birleşti. Ortaya böyle bir eser çıktı. Bu projeyi yürütmem ve gerçekleştirmem de başta öğrencilerimin yüreğine dokunan, onlara el uzatan Bilge Öztoplu hocama, eşim okulumuzun öğretmenlerinden Esra Kocamangil Gül’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Gül konuşmasında Yaşam Haklarını Destekleme Derneği ve İzmir Yazarlar Derneği’nin de projede büyük desteği olduğunu, çıkan kitabın ilk olarak 12 Kasım’da İstanbul Tüyap Kitap Fuarında tanıtıldığını da belirtti.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.