8
Tem.

Deprem Yıkımsa, Sanat Umuttur Sergisi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığının ev sahipliğini yaptığı, Genel Koordinatörlüğünü Dr. Öğretim üyesi Nuran Say’ın yürüttüğü “Deprem Yıkımsa Sanat Umuttur” adlı projenin sergi açılışı, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 8 Temmuz 2021 tarihinde yapıldı.

Yaşanan acı depremde zarara uğrayan İzmirliler için Nuran Say’ın koordinasyonunda İl Temsilcileri; Z.Seval Özpek (Ankara), Baksen Çeliker (İzmir), Ayşenur Özsankur (İstanbul), Mehmet Sağ (Antalya), Nermin Saral (Trabzon), Selma Kaya Ergun (Samsun), Sevgi Dağcı Koç (Eskişehir) ve Ümit Parsıl (Adıyaman)”ın yetkisinde, başta resim olmak üzere sanatsal ürün toplama ve sevgi paylaşım kampanyası başarıyla tamamlandı.

258 sanatçının katıldığı, toplamda 297 adet eserin yer aldığı disiplinlerarası karma sergi için, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı eserlerin tamamını teslim alarak sergiyi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde kurgulayıp izlenime açarak, bu etkinliğin en büyük işbirlikçisi oldu.

“Deprem Yıkımsa Sanat Umuttur” adlı sergi, 8 Ağustos 2021 tarihine kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Hafta İçi ve Cumartesi günleri 09.00-18.00; Pazar günleri; 12.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Pandemi koşullarına uygun olarak galerileri aynı anda azami 20 kişi gezebilmektedir.

Yer: İzmir Adnan Saygun Sanat Merkezi
Ziyaret Saatleri: Cumartesi günleri: 09.00-18.00, Pazar günleri: 12.00-18.00 saatleri arası
Link: https://www.starhaber.tv/deprem-yikimsa-sanat-umuttur-sergisi-h475.htm

GALERİ

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.