15
Nis.

Dünya Hitit Günü “Antahşum Hitit Bahar Bayramı” Plastik Sanatlar Sergimiz

Tarih: 15 Nisan 2020

15 Nisan’ 2020’de Türk Japon Vakfı ve Vakıf 19 ortaklığı ile Dünya Hitit Günü için Ankara’da sergimiz olacaktı. Bu değerli süreç Covit 19 nedeniyle gerçekleştirilemediğinden, eserlerin internet ortamında sergilenmesine karar verildi. Bu projenin içinde olmaktan onur duyduğum bu yüce etkinlik; Hitit gibi tüm uygarlıklara duyulan saygının ifadesiydi. Bizlere bu kültürel birikimlerin unutulmamasına fırsat vererek örnek olan, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alper Bilan’ın şahsında Vakıf 19 üyelerine teşekkürlerimi bir borç biliyorum.

Bilge Öztoplu

Vakıf 19 Yönetim Kurulu Başkanının yazısı

“Tarih boyunca yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olan sanat, ışığıyla yolumuzu aydınlatmış, geçmişin günümüze taşınmasında büyük bir rol oynamıştır. Birçok olumsuz faktörlere rağmen sanatla uğraşan sanatçılarımız geçmişte ve günümüzde çok değerli eserlere imza atmışlardır. Vakıf 19 her zaman sanatın ve sanatçılarımızın yanındadır. Tarihi, sanat ve sanatçılarımızın bakış açısından günümüze taşımak için Vakıf 19 tarafından ilan edilen Dünya Hitit Günü çerçevesinde her yıl 15 Nisan tarihinde yapılan etkinlikler bu yıl tüm dünyayı etkileyen Kovit 19 salgını nedeni ile yapılamamıştır. Bizde bu güzel plastik sanatlar sergisini sizlerle sosyal medya üzerinden buluşturmak istedik. Antahşum Hitit Bahar Bayramı Plastik Sanatlar sergisine eser vererek bizleri yalnız bırakmayan sanat ateşinin daima yanmasını sağlayan tüm sanatçılarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Siz değerli sanatseverlerden de bu eserlerin hak ettikleri değeri bulabilmesi için bu videoyu paylaşmanızı ve tanıtmanızı rica ediyorum.

Sanatçılarımız ve Vakıf 19 hakkında geniş bilgi edinmek için www.vakif19.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kültür ve sanat butonuna bastığınız da sanatçılarımızın bilgilerine ulaşabilirsiniz.”

Sanat ışığınız hiç sönmesin.

Alper Bilan
Vakıf 19 Yönetim Kurulu Başkan

GALERİ

VİDEO

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.